Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

    

 

 

Novinky

arr3NABÍZÍM DOMÁCÍ, NALOUPANÉ, TOKAJSKÉ, VLAŠSKÉ OŘECHY  NABÍZÍM k zakoupení: NAŠE DOMÁCÍ, S LÁSKOU NALOUPANÉ, TOKAJSKÉ, VLAŠSKÉ OŘECHY CENA: za 1 kg /...

FOTOGALERIE
Čech v Tokaji vinařem...

 

Při své několikaleté cestě poznávání (dnes už tomu je 20 let) jsem se samozřejmě také musel (no, spíše jsem chtěl) seznámit s oblastí, která Maďarsko proslavila stejně jako klobása, kaštanové pyré, marcipán, pálivé papričky (a mnoho dalšího) - prostě s mokem maďarských králů - Tokajským vínem. A je třeba říci, že jsem se neseznámil jen zbězně teoreticky a s pohárem v ruce, ale i prakticky s postřikovačem, rotovátorem, nůžkami a dalšími nástroji v ruce, a to je velký rozdíl! Když si uvědomíte, jaká těžká práce je spojená s pěstováním a následnou produkcí vína, ale to už dnes pochopí jen ten, kdo vlastní a obdélává svépomocně vlastní vinici.


Staré tokajské vinohrady...

 

Staré tokajské vinohrady mám rád. Příjemně se mezi nimi jezdí na kole, když je hezké počasí, tak se lze vždycky příjemně zapovídat s místními vinaři, od kterých se jako vinař amatér mám co učit. Je to příjemné, když sem k nám někdo z Čech zavítá, vzít ho na takovouto cyklotúru mezi vinohrady, zastavit se cestou na nějakou tu decku dobrého tokajského a třeba si k tomu dopřát i nějakou tu zdejší gastronomickou delikatesu. 


Výlet s učiteli na trase Eger, Tokaj, Miškolc-Tapolca, Budapešť

 

Výlet s učiteli z Nového Boru na trase Praha-Eger-Miskol-Tapolca-Tokaj-Budapešť (5.-9.5.2017)


Porcelánka v Hollóháze uprostřed Zemplína

 

Porcelánka v Hollóháze je jednou z nejstarších porcelánek na území bývalého Uherska (dnešního Maďarska) a je dokonale ukrytá mezi hlubokými lesy severovýchodního Maďarska v Zemplínských kopcích. Svou činnost zahájila již v roce 1777 a svou zlatou éru, stejně jako celé odvětví, si prožila zejména na počátku 19. století a poté koncem 30. let 20. století. Porcelánka, jako státní podnik, pracuje dodnes a její součástí je i muzeum zdejšího tradičního lidového porcelánu (viz obrázky). K porcelánce vede cyklostezka, která propojuje již skoro celou oblast Tokaje a Zemplína.


Na návštěvě v Egeru, léto 2018