Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

    

 

 

Novinky

arr3NABÍZÍM DOMÁCÍ, NALOUPANÉ, TOKAJSKÉ, VLAŠSKÉ OŘECHY  NABÍZÍM k zakoupení: NAŠE DOMÁCÍ, S LÁSKOU NALOUPANÉ, TOKAJSKÉ, VLAŠSKÉ OŘECHY CENA: za 1 kg /...

Úvod » Co to jsou tokajské octy ? » Dietní jablečný ocet z Tokaje

Dietní jablečný ocet z Tokaje

Dietní jablečný ocet s ovocem a bylinkami, 175 mlJablečné octy jsou snad nejrozšířenější léčivou tekutinou (pro někoho třeba i ranním nápojem), kterou si  odpradávna lidé vyrábějí sami, hezky pěkně podomácky, podle receptů svých rodinných předků. Abychom však vyrobili ty nejlepší jablečné octy, tak k jejich přípravě potřebujeme jen ty nejlepší suroviny.

No, a s tím u nás v Tokaji nemáme žádný problém. Jablečnou šťávu získáváme z jablečných odrůd "Jonathan" a "Topaz", které si sami a pod vlastní přísnou kontrolou pěstujeme na naší farmě v Tokajské vinařské oblasti (v městečku Serenč / Szerencs). Takto získanou jablečnou šťávu již dále nefiltrujeme, ale přímo ji naléváme do lahví, aby jablečný ocet neztratil nic ze svého bohatého obsahu vitamínů a základních látek, které jsou pro léčivý účinek jablečných octů důležité (provitamín A, vitamín B, kyselinu listovou, vitamín C, vitamín E).

Využití jablečného octu je velmi široké, o čemž svědčí to, že někteří ho doslova považují za zázračný léčivý nápoj, zatímco druzí ho považují za zcela nenahraditelnou součást čerstvých zeleninových salátů.

Jablečný ocet lidskému organismu pomáhá odbourávat tuky, ale mnozí si také vychvalují jeho schopnost snižovat krevní tlak a hladinu cukru v organismu. A samozřejmě mnozí si ho také vychvalují jako ten nejúžasnější letní osvěžující nápoj, kdy společně se studenou vodou dokáže neuvěřitelně osvěžit a doslova uhasit žízeň.

A tak u nás v Tokajské vinařské oblasti můžeme být hrdí nejen na špičková vína (hrozny), ale i na jablka (odrůdy Topaz a Jonathan), které si pěstujeme na naší farmě nedaleko od nás v městečku Szerencs (Serenč). A jsme na to skutečně hrdí. Pěstování jablečné odrůdy "Topaz" je specifickou oblastí pěstování ovocných (jablečných odrůd), které se velice pozorně věnují maďarští pěstitelé, tak aby se v září tato výjimečná jablečná odrůda dostala v celé své kráse až k zákazníkům, anebo do koše, ze kterého následně připravujeme jablečnou šťávu na přípravu jablečného octu.

Manufaktura na výrobu vinných octů v Bodrogkeresztúr z této úžasné jablečné odrůdy následně vyrábí sametově jemný a mimořádně zdravý jablečný ocet! Jablečná šťáva "zraje" v dubových sudech, aby tak nakonec ještě výsledný "jablečný ocet" byl co do obsahu vůní a chutí ještě bohatší.


 

Dietní jablečný ocet z Tokaje