Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

    

 

 

Novinky

arr3NABÍZÍM DOMÁCÍ, NALOUPANÉ, TOKAJSKÉ, VLAŠSKÉ OŘECHY  NABÍZÍM k zakoupení: NAŠE DOMÁCÍ, S LÁSKOU NALOUPANÉ, TOKAJSKÉ, VLAŠSKÉ OŘECHY CENA: za 1 kg /...

Úvod » Váš průvodce po Maďarsku

Váš průvodce po Maďarsku

 

Provádění po Maďarsku je mé hobby, relax a především zábava !

 

https://www.madarskeprodukty.cz/pruvodce-po-madarsku

 

 

České turisty s Maďarskem seznamuji již přes 10 let. Průvodcování je mé hobby, relax a práce v jednom. Jako jeden z mála Čechů se věnuji Maďarsku doslova "komplexně". O maďarských dějinách (středověkých, novověkých a zejména novověkých) jsem přednášel přes 10 let na Filozofické fakultě UK v Praze, napsal jsem o maďarských dějinách dvě monografie (knihy), ale paralelně s tím jsem jako "specialista obchodní expanze do Maďarska", tedy jako živnostník (freelancer), pomáhal (a dosud pomáhám) znalostí jazyka, znalostí maďarského prostředí, tradic a zvyků, českým firmám a živnostníkům při jejich vstupu na maďarský trh a v jejich následném obchodování, tedy prodeji jejich výrobků zde v Maďarsku.

 

Zároveň již přes 10 let pravidelně komentuji pro různá česká média (např. televize - ČT24, rozhlas a online média) aktuální společensko-politický vývoj v Maďarsku. Do toho překládám jako rodilý český mluvčí z maďarského jazyka do českého jazyka dokumentární filmy, filmy, pohádky, ale třeba i gastronomické pořady orientované na maďarskou kuchyni, pořady o maďarských vínech a dále pořady s historickou a jinou tematikou. A aby toho psaní a informování o Maďarsku nebylo málo, tak si píšu i pravidelně nepravidelný BLOG o Maďarsku, kde píši o všem možném, politice, kultuře, víně, prostě o všem, co mne ten, který den na cestách po Maďarsku cvrnkne o nos... :)

A navíc a především, jsem asi (no, to jsem, mám to zjištěné) jediným Čechem, který ve vyhlášeném maďarském vinařském regionu Tokaje má vlastní vinici a produkuje pro své potěšení a potěšení svých českých přátel pravé tokajské víno (zejména suchý tokajský furmint) a tedy velmi rád českým turistům vyprávím nejen o víně obecně, ale dokážu přiblížit výrobu a produkci tokajského vína na základě vlastní osobní "výrobní" zkušenosti doslova od A až do Z. No, myslím, že to asi v tomto směru budu jediný, který nejen o víně (a maďarských vínech vůbec) toho celkem hodně ví, ale asi budu i jediný Čech, který díky práci ve vlastní "tokajské vinici" dokáže turistům/zájemcům přesně popsat (a třeba i ukázat), co vše jeho pěstování, výroba a třeba i prodej obnáší. A věřte, že o tom vyprávím moc rád, stejně jako o tradičních maďarských zvycích, které s tím souvisí, stejně jako "o lidech z Tokaje a Zemplína", o kterých jsem se toho za ta léta, co zde žiji se svou rodinou (více než 10 let) mnoho dozvěděl a hlavně od kterých jsem se toho i hodně naučil! A takhle to mám s celým Maďarskem, víte, mě Maďarsko baví, a myslím, že to je i znát :)!

 

Tedy troufnu si říci, že o Maďarsku toho vím tolik, co jen málokterý z Čechů a kolikrát i Maďarů, nehledě k tomu, že Maďarsko doslova den, co den žiji :)!

 

Zároveň si však při tom všem vždy snažím udržovat objektivní nadhled, což je kolikrát pro člověka, který do Maďarska přišel, a tedy nevyrůstal v maďarském prostředí, mnohem snazší, než například pro "slovenské Maďary", kteří v maďarském prostředí vyrůstali a prošli "menšinovými"maďarskými školami a tedy jsou tímto "pojítkem" hodně ovlivněni.

 

Ve svém průvodcování se zejména orientuji na severovýchodní Maďarsko (Miškovec - Miskolc, Tokajský historický vinařský region, Zemplín), východní Maďarsko (Debrecen, Nyíregyháza a okolí) a samozřejmě jako historika mne strašně moc baví Budapešť a okolí (zde připravuji tematické trasy pro velké i malé skupiny, pro rodiny, ale i firmy - např. organizuji historické toulky po významných místech Budapešti 19. a 20. století).

 

Přiznávám však, že mou nejoblíbenější oblastí je tzv. župa "BAZ". Rád trávím čas toulkami po Boršodsko-Abaúj-Zemplínské župě, která nabízí nepřeberné množství historického, turistického, kulturního a vinného bohatství. Samostatnou kapitolou mých oblíbených destinací je Tokajská oblast (Tokaji történelmi borvidék), kde turisty seznamuji s místními vinnými a gastronomickými specialitami (maďarského Tokaje, ale ve stejné míře i slovenského Tokaje!) s možnou další kombinací s vodní turistikou na řece Bodrog nebo Tisza, nebo připravuji cykloturistické výlety do oblasti zemplínských vrchů v okolí měst a městeček, jakými jsou např. Sátoraljaúhely, Sarospatak, Szerencs, Tokaj.

 

V případě Vašeho zájmu o mé průvodcovské služby a na to navazující další služby (zajištění ubytování, rozmanité prohlídky vinných sklípků, poradenství při plánování Vaší dovolené v Maďarsku, tlumočnictví) Vám srdečně rád požadované služby zajistím!

 

A celkem na závěr, průvodcování mne baví, baví mne zájemce seznamovat s Maďarskem, jeho poutavou historií, kulturou, ale i současnou politikou, baví mne vyprávět o tom, jaké to je žít a vychovávat v Maďarsku 3 děti v česko-maďarské rodině, baví mne prostě to, když mohu Čechům představit Maďarsko, o kterém se prostě jinak, než ode mne, nikde nic nedozvědí, ale hlavně, prováděním a doslova "putovním přednášením o Maďarsku" se i sám náramně bavím, a myslím, že tohle Vám mohou potvrdit již stovky spokojených klientů, individuálních skupin, firemních teambuildingových skupin, a třeba i stovky klientů cestovních kanceláří, třeba pražské GEOPS CK, tak se jich na to zeptejte :)

 

Třeba se pak potkáme společně v autobusu na toulkách po Maďarsku!

Budu se těšit na setkání a společné putování po Maďarsku!

anebo se ještě předtím mrkněte na můj osobní maďarský web a eshop

 

www.madarskeprodukty.cz