Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

    

 

 


Pejša Robert hirdetései az Apróhirdetésingyen.hu-n.

Novinky

arr3Recept : Losos na malinovém, balsamikovém, tokajském octu, s malinovým salátemFilety z lososa si osmahneme na olivovém oleji, poté je vyndáme a uložíme do hluboké mísy. V... arr3Nabízím ke koupi tokajský, suchý furmint, roč. 2016  Nabízím k zakoupení můj tokajský, suchý furmint, ročník 2016. Dneska jsem ho natáhl ve sklepě ze...

Anketa

Jak se Vám líbí web?

Web se mi líbí 56% Celkem dobrý 14% Dobrý 15% Nelíbí 14%

Kontakt

Robert Pejša
Masarykova 886
252 63 Roztoky u Prahy
tel: +420 723 353 230
napište nám
FB: Robert Pejša
Skype: matyascorvinus

V Tokajském vinařském regionu bude vinobraní dříve

V souvislosti s příznivým počasím je dle informací tokajských vinařů dost pravděpodobné, že v oblasti Tokajského historického vinařského regionu začne letos sběr (vinobraní) tradičních tokajských odrůd mnohem dříve, a to již srpnu.

Podle zdejších vinařů je vyzrálost hrozna v předstihu cca o 2-3 týdny ve srovnání se standardním procesem zrání za běžných klimatických a podnebních podmínek. Příčinou tohoto stavu je, že jarní období trvalo velmi krátce a následovala poměrně velká tepla. Jakmile tedy skončila zima, tak skoro okamžitě, jen s krátkým jarním přechodem, přišly vysoké letní teploty, díky čemuž hrozno začalo velmi brzy kvést, což je jinak velice řídkým jevem pro jarní období...

Podle aktuální situace zralosti je velmi pravděpodobné, že v srpnu bude zahájen sběr hrozna (odrůdy) Žlutého muškátu, což zdejší lidé již dlouho nepamatují, že by se v tak brzkém termínu (v průběhu léta) tato odrůda již sbírala. Zároveň se ukazuje, že letos by mohla být kvalita hrozna (tedy zejména jeho cukernatost) vyšší, než v předešlých letech. Souvisí to samozřejmě i s tím, že tento rok vinařskou oblast nepostihly žádné výraznější přírodní "katastrofy", jako například kroupy, tak jak tomu bylo v uplynulých letech.