Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

    

 

 


Pejša Robert hirdetései az Apróhirdetésingyen.hu-n.

Novinky

arr3Recept : Losos na malinovém, balsamikovém, tokajském octu, s malinovým salátemFilety z lososa si osmahneme na olivovém oleji, poté je vyndáme a uložíme do hluboké mísy. V... arr3Nabízím ke koupi tokajský, suchý furmint, roč. 2016  Nabízím k zakoupení můj tokajský, suchý furmint, ročník 2016. Dneska jsem ho natáhl ve sklepě ze...

Úvod » Průvodcování Maďarsko

Průvodcování Maďarsko

 

Provádění po Maďarsku je mé hobby, relax a především zábava !

 

Toulky po Maďarsku, Tokaji s Čechem z Tokaje

 České turisty s Maďarskem seznamuji již přes 10 let.
Průvodcování je mé hobby, relax a práce v jednom. Jako jeden z mála Čechů se věnuji Maďarsku doslova "komplexně". O maďarských dějinách (středověkých, novověkých a zejména novověkých) jsem přednášel přes 10 let na Filozofické fakultě UK v Praze, napsal jsem o maďarských dějinách dvě monografie (knihy), ale paralelně s tím jsem jako "specialista obchodní expanze do Maďarska", tedy jako živnostník (freelancer), pomáhal (a dosud pomáhám) znalostí jazyka, znalostí maďarského prostředí, tradic a zvyků, českým firmám a živnostníkům při jejich vstupu na maďarský trh a v jejich následném obchodování, tedy prodeji jejich výrobků zde v Maďarsku.
 

Zároveň již přes 10 let pravidelně komentuji pro různá česká média (např. televize - ČT24, rozhlas a online média) aktuální společensko-politický vývoj v Maďarsku. Do toho překládám jako rodilý český mluvčí z maďarského jazyka do českého jazyka dokumentární filmy, filmy, pohádky, ale třeba i gastronomické pořady orientované na maďarskou kuchyni, pořady o maďarských vínech a dále pořady s historickou a jinou tematikou. A aby toho psaní a informování o Maďarsku nebylo málo, tak si píšu i pravidelně nepravidelný BLOG o Maďarsku, kde píši o všem možném, politice, kultuře, víně, prostě o všem, co mne ten, který den na cestách po Maďarsku cvrnkne o nos... :)

 

A navíc a především, jsem asi (no, to jsem, mám to zjištěné) jediným Čechem, který ve vyhlášeném maďarském vinařském regionu Tokaje má vlastní vinici a produkuje pro své potěšení a potěšení svých českých přátel pravé tokajské víno (zejména suchý tokajský furmint) a tedy velmi rád českým turistům vyprávím nejen o víně obecně, ale dokážu přiblížit výrobu a produkci tokajského vína na základě vlastní osobní "výrobní" zkušenosti doslova od A až do Z. No, myslím, že to asi v tomto směru budu jediný, který nejen o víně (a maďarských vínech vůbec) toho celkem hodně ví, ale asi budu i jediný Čech, který díky práci ve vlastní "tokajské vinici" dokáže turistům/zájemcům přesně popsat (a třeba i ukázat), co vše jeho pěstování, výroba a třeba i prodej obnáší. A věřte, že o tom vyprávím moc rád, stejně jako o tradičních maďarských zvycích, které s tím souvisí, stejně jako "o lidech z Tokaje a Zemplína", o kterých jsem se toho za ta léta, co zde žiji se svou rodinou (více než 10 let) mnoho dozvěděl a hlavně od kterých jsem se toho i hodně naučil! A takhle to mám s celým Maďarskem, víte, mě Maďarsko baví, a myslím, že to je i znát :)!

 

Tedy troufnu si říci, že o Maďarsku toho vím tolik, co jen málokterý z Čechů a kolikrát i Maďarů, nehledě k tomu, že Maďarsko doslova den, co den žiji :)!

 

Zároveň si však při tom všem vždy snažím udržovat objektivní nadhled, což je kolikrát pro člověka, který do Maďarska přišel, a tedy nevyrůstal v maďarském prostředí, mnohem snazší, než například pro "slovenské Maďary", kteří v maďarském prostředí vyrůstali a prošli "menšinovými"maďarskými školami a tedy jsou tímto "pojítkem" hodně ovlivněni.

 

Ve svém průvodcování se zejména orientuji na severovýchodní Maďarsko (Miškovec - Miskolc, Tokajský historický vinařský region, Zemplín), východní Maďarsko (Debrecen, Nyíregyháza a okolí) a samozřejmě jako historika mne strašně moc baví Budapešť a okolí (zde připravuji tematické trasy pro velké i malé skupiny, pro rodiny, ale i firmy - např. organizuji historické toulky po významných místech Budapešti 19. a 20. století).

 

Přiznávám však, že mou nejoblíbenější oblastí je tzv. župa "BAZ". Rád trávím čas toulkami po Boršodsko-Abaúj-Zemplínské župě, která nabízí nepřeberné množství historického, turistického, kulturního a vinného bohatství. Samostatnou kapitolou mých oblíbených destinací je Tokajská oblast (Tokaji történelmi borvidék), kde turisty seznamuji s místními vinnými a gastronomickými specialitami (maďarského Tokaje, ale ve stejné míře i slovenského Tokaje!) s možnou další kombinací s vodní turistikou na řece Bodrog nebo Tisza, nebo připravuji cykloturistické výlety do oblasti zemplínských vrchů v okolí měst a městeček, jakými jsou např. Sátoraljaúhely, Sarospatak, Szerencs, Tokaj.

 

V případě Vašeho zájmu o mé průvodcovské služby a na to navazující další služby (zajištění ubytování, rozmanité prohlídky vinných sklípků, poradenství při plánování Vaší dovolené v Maďarsku, tlumočnictví) Vám srdečně rád požadované služby zajistím!

 

A celkem na závěr, průvodcování mne baví, baví mne zájemce seznamovat s Maďarskem, jeho poutavou historií, kulturou, ale i současnou politikou, baví mne vyprávět o tom, jaké to je žít a vychovávat v Maďarsku 3 děti v česko-maďarské rodině, baví mne prostě to, když mohu Čechům představit Maďarsko, o kterém se prostě jinak, než ode mne, nikde nic nedozvědí, ale hlavně, prováděním a doslova "putovním přednášením o Maďarsku" se i sám náramně bavím, a myslím, že tohle Vám mohou potvrdit již stovky spokojených klientů, individuálních skupin, firemních teambuildingových skupin, a třeba i stovky klientů cestovních kanceláří, třeba pražské GEOPS CK, tak se jich na to zeptejte :)

 

Třeba se pak potkáme společně v autobusu na toulkách po Maďarsku!

Budu se těšit na setkání a společné putování po Maďarsku!

anebo se ještě předtím mrkněte na můj osobní maďarský web a eshop

 

www.madarskeprodukty.cz