Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

    

 

 

Novinky

arr3NABÍZÍM DOMÁCÍ, NALOUPANÉ, TOKAJSKÉ, VLAŠSKÉ OŘECHY  NABÍZÍM k zakoupení: NAŠE DOMÁCÍ, S LÁSKOU NALOUPANÉ, TOKAJSKÉ, VLAŠSKÉ OŘECHY CENA: za 1 kg /...

Na jeden a půl dne přijel k nám do Sátoraljaújhely natáčet štáb České televize...

Na jeden a půl dne přijel k nám do Sátoraljaújhely natáčet štáb České televize. Hovořilil jsme o aktuální politice v Maďarsku a zejména od jejím vlivu na venkov, hovořili jsme o rozvoji a podpoře maďarského venkova, hovořili jsme s lidmi, ukázali českým kolegům, co se za poslední několik let podařilo, ale i nepodařilo. Zkrátka pokusili jsme se ukázat českým novinářům to, co kolikrát neznají ani novináři maďarští, jaký je rozdíl mezi "velkou" a župní politikou a politikou na úrovni samospráv, pokusili jsme se ukázat i to, co mnoha maďarským (zejména budapešťským novinářům uniká), a totiž, že na východě, severovýchodě Maďarska ve vesnicích a městech (městečkách) nežijí vždy jen "sociálně, duchovně zaostalí a na sociální a veřejné práce odkázaní" jak se o tom tak často a bez větších znalostí píše, ale, že tu žijí také a ve velkém počtu lidé vzdělaní, kteří zkrátka svět i Maďarsko vůbec nevidí skrze prizma "Šoroše, anebo strachu z migrantů", jak jim je stále předhazováno, ale že politiku, tu lokální (nikoliv tu velkou, vrcholovou, která je ani nezajímá) berou jako cosi, co jim má vytvářet snesitelné podmínky pro důstojný život a tedy, že politiku nevnímají skrze velká média a kampaně, ale skrze poměr "slibů a reálných výsledků", který je na venkově snáze sledovatelný i kontrolovatelný !