Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

    

 

 


Pejša Robert hirdetései az Apróhirdetésingyen.hu-n.

Novinky

arr3Recept : Losos na malinovém, balsamikovém, tokajském octu, s malinovým salátemFilety z lososa si osmahneme na olivovém oleji, poté je vyndáme a uložíme do hluboké mísy. V... arr3Nabízím ke koupi tokajský, suchý furmint, roč. 2016  Nabízím k zakoupení můj tokajský, suchý furmint, ročník 2016. Dneska jsem ho natáhl ve sklepě ze...

Anketa

Jak se Vám líbí web?

Web se mi líbí 56% Celkem dobrý 14% Dobrý 15% Nelíbí 14%

Kontakt

Robert Pejša
Masarykova 886
252 63 Roztoky u Prahy
tel: +420 723 353 230
napište nám
FB: Robert Pejša
Skype: matyascorvinus

Na jeden a půl dne přijel k nám do Sátoraljaújhely natáčet štáb České televize...

Na jeden a půl dne přijel k nám do Sátoraljaújhely natáčet štáb České televize. Hovořilil jsme o aktuální politice v Maďarsku a zejména od jejím vlivu na venkov, hovořili jsme o rozvoji a podpoře maďarského venkova, hovořili jsme s lidmi, ukázali českým kolegům, co se za poslední několik let podařilo, ale i nepodařilo. Zkrátka pokusili jsme se ukázat českým novinářům to, co kolikrát neznají ani novináři maďarští, jaký je rozdíl mezi "velkou" a župní politikou a politikou na úrovni samospráv, pokusili jsme se ukázat i to, co mnoha maďarským (zejména budapešťským novinářům uniká), a totiž, že na východě, severovýchodě Maďarska ve vesnicích a městech (městečkách) nežijí vždy jen "sociálně, duchovně zaostalí a na sociální a veřejné práce odkázaní" jak se o tom tak často a bez větších znalostí píše, ale, že tu žijí také a ve velkém počtu lidé vzdělaní, kteří zkrátka svět i Maďarsko vůbec nevidí skrze prizma "Šoroše, anebo strachu z migrantů", jak jim je stále předhazováno, ale že politiku, tu lokální (nikoliv tu velkou, vrcholovou, která je ani nezajímá) berou jako cosi, co jim má vytvářet snesitelné podmínky pro důstojný život a tedy, že politiku nevnímají skrze velká média a kampaně, ale skrze poměr "slibů a reálných výsledků", který je na venkově snáze sledovatelný i kontrolovatelný !