Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

    

 

 

Novinky

arr3NABÍZÍM DOMÁCÍ, NALOUPANÉ, TOKAJSKÉ, VLAŠSKÉ OŘECHY  NABÍZÍM k zakoupení: NAŠE DOMÁCÍ, S LÁSKOU NALOUPANÉ, TOKAJSKÉ, VLAŠSKÉ OŘECHY CENA: za 1 kg /...

MŮJ SVĚT TOKAJ » Doporučuji ubytování
Hegyalja vendégház - Penzion Hegyalja v Mikóháze

 

Soukromé ubytování v Penzionu Hegyalja (Penzion na úpatí hory) v oblasti Zemplína, jen na dosah od Tokajského vinařského regionu (na kole, po moderní a krásné cyklostezce do 10 minut, autem ještě rychleji). Obec Mikóháza je výbornou základnou pro výlety do oblasti Tokaje, je výborně dostupná i ze slovenské strany od Košic (tedy můžete třeba autovlakem z Prahy do Košic a odsud pojedete cca 60 km do Mikóházy, to je necelá hodinka jízdy autem). Mikóháza je poklidná tokajsko/zemplínská obec s mnoha vinnými sklepy místních vinařů (je zde i za obcí romantická vinná, sklepní čtvrť, ale také i obecní palírna, ve které můžete vyzkoušet zdejší výbornou "obecní" pálenku). Mikóháza leží 10 km od města Sátoraljaújhely, 25 km od města Sárospatak (Blatný Potok), místo, kde pobýval v emigraci Jan Ámos Komenský, města s jednou z nejkrásnějších barokních knihoven (Velká knihovna). Nicméně v dosahu obce je neskutečně mnoho historických památek, které jsou všechny dostupné na kolech po moderních cyklostezkách.

Penzion je spravován velmi srdečnými lidmi, které osobně znám a tedy vřele doporučuji. Je to výborná destinace/ubytování pro rodiny s dětmi, ale nejen pro ně, z obce se dá všude dostat na kolech (jsou zde vybudované cyklostezky do celé oblasti Tokajského vinařského regionu), prostě do všech významných míst zdejšího Tokajského vinařského regionu a oblasti Zemplína!

Web penzionu: http://www.hegyaljavendeghazmikohaza.hu/